SÜNDMUSED

14. märts Pärnu aktiivi koosolek
4. aprill Tartu aktiivi koosolek
7. aprill avalik arutelu Muraste kogukonnakeskuses
14. märtsil toimub Pärnu aktiivi koosolek

Aktiivi koosolek toimub 14. märtsil kell 12-15.00 Pärnus Waldorf-kooli (Ringi 10) 2. korruse saalis. Arutame meeleavaldusega ja vabatahtlike metsavahtide võrgustikuga seonduvat.

TAGASI ÜLES4. aprillil kell toimub Tartu aktiivi koosolek

4. aprillil kell 13-15.00 toimub Tartu aktiivi koosolek Tartu ülikooli raamatukogus (W. Struve 1) Rotalia rühmatööruumis.

Eelteadmised ei ole vajalikud, küll aga jagame informatsiooni nii Metsaregistri kasutamise, metsateatiste kontrollimise, Keskkonnainspektsiooni töö kui muu kodanikualgatusliku metsakaitseaktivismiga seonduva kohta. Huvilistele pakume võimalust süvendatud koolituseks ja vabatahtlikuks tööks loodavas vabatahtlike metsavahtide võrgustikus.

Vaata ürituse infot Facebook‘ishttps://www.facebook.com/events/2457883927783853/

TAGASI ÜLES7. aprillil Muraste kogukonnakeskuses
Kuidas kohalikud elanikud keskkonnaotsuste kujundamises kaasa saavad rääkida?”

7. aprillil kell 18-21.00 toimub Muraste kogukonnakeskuses (Lee tee 9, Muraste küla, Harku vald) avalik üritus, mille käigus otsime vastuseid küsimustele, kuidas kohalikud elanikud keskkonda kujundavates otsustes kaasa saavad rääkida ja kuidas hoida, säilitada ja taastada Harjumaa rohevõrgustikku. Oodatud on harkulased ja kohalike kogukondade esindajaid üle Eesti.

  • Päevakava:
  • 18.00-19.00 maastikuökoloogi ja looduskaitsja Lauri Kleini ettekanne “Harjumaa rohevõrgustiku hetkeseis, ideaal ja võimalik tulevik”
  • 19.00-20.00 paneeldiskussioon “Kuidas kohalikud elanikud keskkonda kujundavates otsustes kaasa saavad rääkida?” / osalevad Lauri Klein, Harku vallavolikogu liige ja keskkonnateemade eestvedaja Val Rajasaar, Lääne-Harju abivallavanem Erki Ruben, Harku elanik ja keskkonnakaitsja Eve Ausmees jt
  • 20.00-21.00 vaba arutelu tee ja suupistetega

Moderaator: Heigo Ausmees

Ürituse eesmärgiks on edendada kohalike koostööd kohalike omavalitsustega nii Harkus, Harjumaal kui üle kogu Eesti, leidmaks võimalusi, kuidas kohalike kogukondade esindajad ka pärast üldplaneeringu kehtestamist kogukonna kesskkonnaotsuste kujundamises kaasa saavad rääkida.

TAGASI ÜLES